Ua
+380 показати номер +38 095 19 19 190
Залиште заявку

Заборона на виїзд за кордон: аспекти накладання та зняття!

ЦПКУ забороняє боржникам залишати країну! Це означає, що при спробі виїхати за кордон фізособа може раптом дізнатися про те, що саме їй робити це заборонено, оскільки до неї застосовано цей обмежувальний захід, встановлений як забезпечення виконання судового рішення.

“Сюрприз”! Сплата боргу автоматично кордон не відкриває. Причина — процес зняття заборони законодавством врегульовано, але не безпосередньо, скажімо так.

Насамперед такій особі потрібна буде термінова юридична консультація на тему «борги»!

Аналізуємо законодавчий контекст питання!

ЦПКУ (ст. 337) встановлює правила тимчасового обмеження права виїзду за межі нашої країни як винятковий захід для виконання волі правосуддя.

Норма складається з 5 частин, кожна з яких визначає процедуру застосування цього заходу судом.

Зокрема, частина 4 зазначеної статті надає суду можливість невідкладно розглядати подання про застосування заборони без повідомлення сторін за клопотанням органів виконавчої служби.

Закон дозволяє судовим органам тимчасово обмежувати право виїжджати із країни звичайних громадян і боржників-учасників справ про неплатоспроможність у порядку, регульованому Кодексом за процедурами банкрутства.

«Прогалина в законодавстві — регламентація питання скасування цього виняткового заходу забезпечення. Норми, які б визначали порядок та підстави для ануляції заборони на виїзд з України, у національному законодавстві є, але… Процедура тривалого та швидкого вирішення цього питання «на місці» в природі поки що не існує!»

ЦПКУ (ст. 441) свідчить, що анулювати тимчасову заборону на виїзд може суд винесенням ухвали (рішення) за мотивованою заявою зацікавленої сторони виконавчого провадження.

Закон надає суду право розглядати таку заяву протягом 10 днів з моменту подання. Постанова про ануляцію заборони або про відмову в її скасуванні підлягає оскарженню.

Після відмови боржник має право знову звернутися до суду з аналогічним проханням за наявності обставин, що обґрунтовують його прохання.

Чи швидкий спосіб вирішення проблеми?

Швидкого способу скасування заборони на кордоні немає! На відпочинок чи в робочу поїздку за межі України можуть «не пустити» борги та вирішити це питання одразу їх погашенням у разі виникнення проблеми не вийде.

Короткий алгоритм дій боржника, який зіткнувся з такою проблемою:

  1. «За місцем» дізнатися, хто ініціатор заборони (виконавча служба або суд), причину та дату її встановлення.
  2. Отримати копію рішення-підстави встановлення заборони в ініціатора.
  3. Залежно від отриманої відповіді: оскаржити заборону, попросити її скасування, виконати зобов’язання.

Важливо! Будь-яку поїздку можна «підстрахувати», якщо заздалегідь звернутися до Державної прикордонної служби із запитом та уточнити наявність/відсутність заборони на перетин кордону!

14.02.2020

382

Вас може зацікавити
Що ж «коштує» будинок побудувати? Роз’яснення Мінрегіону!

Мати своє житло – це норма! Його можна купити, отримати від держави або побудувати самостійно! Останній спосіб – самий трудомісткий, але цілком реальний, оскільки … Чинне законодавство передбачає право кожного громадянина побудувати собі будинок і зробити це можна за спрощеною процедурою! Але, не кожен користується цим правом, адже «бюрократична тяганина» в нашій країні аж ніяк […]

ВП-ВСУ має врегулювати право на обмін земельними паями

Порядок вирішення земельних спорів в Україні “порядком” можна назвати з натяжкою! Через нескінченно продовжуваний земельний мораторій спірні питання у сфері земельних правовідносин виникають систематично. По суті, наявність реєстрації права власності на землю, передбачає, що вона є власністю конкретної особи з усіма правовими наслідками, що випливають із цього, але… Є мораторій! Він обмежує це право українців […]

Представництво інтересів у МКАС при ТПП України

Міжнародний комерційний арбітражний суд (МКАС) при Торгово-промисловій палаті України – це одна з ключових інституцій для вирішення спорів у сфері міжнародного бізнесу. У цій статті ми розглянемо, в яких випадках доцільно звертатися до МКАС, хто має право на таке звернення, переваги та недоліки цього способу вирішення спорів. МКАС вирішує спори, які виникають у зв’язку з […]

Прописана в будинку бабусі внучка, даруванню – не перешкода!

Бабуся в суді довела своє право дарувати житло, незважаючи на факт реєстрації в ньому маленької внучки! ВСУ висновком у справі №385/1598/18 визначив, що вона не один з батьків і не той, хто його замінює, отже, вільна в праві відчуження! Діло було так! До суду в інтересах малолітньої доньки звернулася її мама. Зажадала визнання договору дарування […]

ВСУ про «узаконення нерухомості з перешкодами»

ВСУ допоміг інвестору! Висновком у справі №761/5598/15-ц від 24.04.2019 визнав його законні права у судовому порядку! Історія в деталях У 2003 році фізособа-інвестор та юрособа-забудовник уклали договір пайової участі у фінансуванні будівництва. Сторони зобов’язалися спільно діяти задля досягнення спільної мети — зведення багатоквартирного будинку для введення його в експлуатацію. Об’єктом пайової участі стала «двушка», за […]

Продаж квартири зараз, а гроші за неї згодом! Чи варто?

Довіряй, але не поспішай підписувати! Історія про те, як людина залишилася без квартири, лише тому, що повірила покупцеві на слово та підписала договір до отримання грошей! Продавець спробував у суді довести, що його обдурили, але за фактом виявилося, що просто «кинули». «Кинули» всі — і покупець, і ВСУ, як остання інстанція, де він намагався домогтися […]