Ua
+380 показати номер +38 095 19 19 190
Залиште заявку

Дитина розлучених батьків – об’єкт боротьби за увагу

У 99% зі 100% розлучення – проблемний захід, а допомога адвоката при розлученні – необхідність, що визначає результат справи. Поділ майна – півбіди, а боротьба за увагу дітей – справжня проблема.

Залишимо передмови. Живі ситуації — судова практика, у якій суди визначали способи участі у виховному процесі дитини батька, яка проживає окремо.

Законодавство щодо регулюючого питання

Принцип загальної та однакової відповідальності обох батьків за розвиток та виховання дитини закріплює ст. 18 Конвенції про права дитини від 20.11.1989р. Ключове посилання для батьків – дотримання найкращих інтересів дитини!

Базово, у всьому регулюючому тему законодавстві, визначено право кожної дитини, що проживає окремо від батьків або одного з них, на підтримку з ними регулярних особистих відносин, прямих контактів та безперешкодне спілкування.

Батько, який проживає окремо, також має законне право на особисте спілкування з дитиною, якщо воно не шкодить дитині та її розвитку.

При цьому будь-який спосіб спілкування та виховання дитини не є постійним, він може змінюватися залежно від обставин та бажання мами та тата прийти до спільного знаменника щодо комунікацій з дитиною.

«При цьому, кожна норма закону, що регулює питання, свідчить, що найкращі інтереси дитини — пріоритет №1. Будь-яке ж ухвалене судом рішення завжди має бути «для дитини» — для її гармонійного розвитку, але з урахуванням принципу справедливої ​​рівноваги для батьків».

Реальні ситуації на конкретних прикладах із життя

Батько у суді просить визначити йому графік зустрічей та вільного спілкування з дитиною без присутності мами (колишньої дружини). Мама зустрічним позовом просить не дозволяти цього. Перша інстанція задовольняє вимогу батька, апеляція із нею погоджується.

Чому суди ухвалюють таке рішення? Тому що колишнє подружжя не може стримуватись і продовжує конфліктувати у присутності дитини під час її побачень з батьком. Це, за підкріпленою законодавчо думкою суду, негативно позначається на психіці дитини, отже, на шкоду їй.

Разом з тим у суді було враховано той факт, що психоемоційний зв’язок між батьком і дитиною, через вік останнього, не сформовано повною мірою, тобто недостатнім для окремого спілкування. Тому суд визначив, що кілька зустрічей будуть «з мамою», а згодом, можливо, й наодинці.

У цій ситуації був встановлений адаптаційний період, тобто не відмовили ні батькові, ні матері, дали можливість зробити все так, щоб у майбутньому батько зміг би бачитися з дитиною наодинці, а мама б з цього приводу не переживала.

Цей адаптаційний період може бути довжиною на місяць, а може і рік. Встановлюється він після детального аналізу в суді кожного конкретного випадку, з огляду на думку дитини, якщо вона здатна її сформувати.

Підсумуємо! Жоден поважаючий себе юрист із сімейних суперечок до кінця судового процесу не може з упевненістю стверджувати, чим закінчиться сімейне розбирання, оскільки дитина — не банківський внесок, поділити її увагу порівну неможливо.

Однозначно в таких справах лише те, що єдиного формального підходу до вирішення таких суперечок немає, на першому місці завжди стоїть добробут дитини, а принцип рівності прав батьків у вихованні дітей застосовується залежно від обставин ситуації.

15.12.2021

232

Вас може зацікавити
КСУ: звільняти працівника-контрактника у відпустці теж не можна

КСУ рішенням щодо конституційної скарги у справі № 6-р (II)/2019 від 04.09.2019 категорично «заборонив» роботодавцям звільняти своїх співробітників, які перебувають у відпустці або не працюють через настання тимчасової непрацездатності! КСУ при цьому зазначив, що на ситуацію абсолютно не може впливати той факт, що трудові відносини працівника і роботодавця оформлені трудовим договором (контрактом). Тобто, ніякого працівника […]

Заборона на виїзд за кордон: аспекти накладання та зняття!

ЦПКУ забороняє боржникам залишати країну! Це означає, що при спробі виїхати за кордон фізособа може раптом дізнатися про те, що саме їй робити це заборонено, оскільки до неї застосовано цей обмежувальний захід, встановлений як забезпечення виконання судового рішення. “Сюрприз”! Сплата боргу автоматично кордон не відкриває. Причина — процес зняття заборони законодавством врегульовано, але не безпосередньо, […]

Представництво інтересів у МКАС при ТПП України

Міжнародний комерційний арбітражний суд (МКАС) при Торгово-промисловій палаті України – це одна з ключових інституцій для вирішення спорів у сфері міжнародного бізнесу. У цій статті ми розглянемо, в яких випадках доцільно звертатися до МКАС, хто має право на таке звернення, переваги та недоліки цього способу вирішення спорів. МКАС вирішує спори, які виникають у зв’язку з […]

Як виявити активи боржника?

Один із найважливіших аспектів процесу стягнення заборгованості – це виявлення активів боржника. Не завжди цей процес є простим і очевидним, особливо коли мова йде про боржника, який може намагатися приховати своє майно. Тому важливо мати ефективні методи та стратегії для виявлення активів боржника з метою звернення на них стягнення. У цій статті ми розглянемо різні […]

Основи грамотного складання позовної заяви про стягнення боргу

Складання позовної заяви про стягнення боргу є важливим та відповідальним юридичним кроком. Тому є сенс заручитись підтримкою співробітників перевіреної юридичної фірми. Вони розкажуть точно, як правильно скласти позовну заяву про стягнення боргу, щоб потім не виникало жодних зайвих питань та проблем. Декілька причин, з яких для складання позовної заяви варто звернутися до фахівців Іноді потрібно […]

ВП-ВСУ «заборонила» Привату стягувати % і штрафи за кредитками

Рішенням у справі № 342/180/17 від 03.07.19 ВП-ВСУ «зламала» встановлену судову практику щодо стягнення простроченої заборгованості за кредитними картками ПриватБанку! З цієї дати умови і правила надання банківських послуг, розміщені на сторінках сайту ПриватБанку: Не вважаються публічною офертою і відповідно невід’ємною частиною кредитних угод. Підписання позичальником заяви у відділенні банку, автоматично не буде приєднувати його […]