Ua
+380 показати номер +38 095 19 19 190
Залиште заявку

Продаж квартири зараз, а гроші за неї згодом! Чи варто?

Довіряй, але не поспішай підписувати! Історія про те, як людина залишилася без квартири, лише тому, що повірила покупцеві на слово та підписала договір до отримання грошей!

Продавець спробував у суді довести, що його обдурили, але за фактом виявилося, що просто «кинули». «Кинули» всі — і покупець, і ВСУ, як остання інстанція, де він намагався домогтися справедливості!

Суть рішення ВСУ у справі №457/906/17 від 12.02.2020 звелася до того, що неналежна умова виконання умов договору не породжує підстав для встановлення факту введення в оману під час його укладання з подальшим визнанням судом договору недійсним!

До цього?!

Стандартна життєва ситуація: одна людина продає квартиру, друга хоче купити!

Покупець не має грошей і пропонує продавцю оформити угоду зараз, а гроші обіцяє віддати через 2 тижні. Цей термін йому потрібен для оформлення в банку іпотеки, запорукою в якій буде ця квартира.

Мотивує тим, що банк не дасть грошей, доки квартира не буде у його власності! Продавець погодився!

Минуло два тижні…

Вселення у квартиру нового господаря відбулося. Грошей старий господар житла так і не одержав!

Звернувся до суду, попросив визнання договору купівлі-продажу недійсним, скасування держреєстрації права власності та визнання права власності за ним.

«Суд першої інстанції, а слідом за ним апеляційний суд позовні вимоги розцінили як правомірні та ухвалили «повернути все на кола своя»! Керувалися при ухваленні рішення тим, що покупець гроші за квартиру не платив, а продавець їх не отримував, отже угода є результатом обману з боку відповідача».

І все було б добре, але…

Відповідач вирішив, що це його шанс на безплатне житло! Він звернувся до ВСУ, вирішивши, що «спроба не катування», може вигорить і…

Справа вигоріла! Попри очевидну несправедливість ситуації, закон опинився на боці відповідача, а позивачу доля надала урок. Квартира залишилася у нового господаря, а старий залишився без грошей та без житла!

Як же так вийшло?

Правова оцінка договору в суді показала, що позивач:

  • не зазнавав психологічного чи фізичного тиску, тобто, в омані не перебував;
  • підписував документ із повним розумінням того, що робить.

Цей факт нівелював початкову мотивацію позивача, коли він звернувся до суду з вимогою повернути йому житло, бо його обдурили!

ВСУ по суті сказав позивачу, що він сам винен!

Формальності дотримано — договір підписано у присутності нотаріуса, а підписання договору продавцем із погляду закону — підтверджує факт повного розрахунку за договором та свідчить про відсутність до покупця будь-яких майнових та фінансових претензій.

21.07.2020

256

Вас може зацікавити
Висновок ВСУ про неможливість примусового виселення

За загальним законодавчим правилом власник має право виселити зі своєї житлової нерухомості особу, яка там проживає без достатніх підстав, але… Сама собою наявність права власності не завжди автоматично надає власнику можливість виселити (виписати з квартири або з будинку) того, хто там просто прописаний і проживає, не будучи власником! За наявності «спірності» щодо виселення справа стандартно […]

Затримали вихідну допомогу? Сплатіть штраф!

Перше, про що думає кожен громадянин, який залишає старе місце роботи, скільки грошей йому впаде на карту в якості вихідної допомоги. Природно, хоче побільше і це нормально! Роботодавець, який підписує наказ про звільнення, думає про те, як би заплатити менше! І його теж можна зрозуміти! Але, думка обох сторін трудових правовідносин не має абсолютно ніякого […]

Як бути, якщо надійшло судове рішення про стягнення боргу за кредитом?

Багатьом доводилося брати кредити, причому найрізноманітніші мети. Не завжди вдається повноцінно та своєчасно погасити заборгованість, що потенційно може призводити до великої кількості різноманітних труднощів. Іноді кредитор намагається стягнути гроші через судові інстанції. У такій ситуації потрібно розуміти свої права та своєчасно звертатися до кваліфікованого адвоката. Якщо прийшло рішення суду на стягнення боргу за кредитом, то […]

Роль адвоката під час допиту: більше, ніж просто присутність

Виклик на допит до правоохоронних органів – це завжди стресова ситуація, навіть якщо людина не є підозрюваним. У таких випадках не зайвим буде звернутися за юридичною допомогою до адвоката, який спеціалізується на кримінальному праві. На перший погляд, роль адвоката по кримінальним справам під час допиту може здатися мінімальною: він просто присутній на допиті і, у […]

ВСУ виселив колишнього чоловіка-алкоголіка без його згоди

Алкоголізм — бич нашого суспільства та сімейного життя, зокрема. Через нього розпадаються сім’ї, а за цим виникають житлові проблеми. Одна з них була розглянута у Верховному Суді України. Ця інстанція допомогла колишній дружині чоловіка-алкоголіка, виселити його зі свого будинку. Передісторія До суду з позовом до колишнього чоловіка звернулася його колишня дружина. Вимагала позбавити його права […]

Суд покарав поліцейських за грубе проведення обшуку

Скажімо так, рішення Дніпровського апеляційного суду у справі 199/6247/20 від 16.06.2021 — не безпрецедентний випадок, але на увагу заслуговує, оскільки… В Україні зараз немає усталеної судової практики щодо відшкодування моральної шкоди, заподіяної незаконними діями правоохоронних органів. Є самотні судові рішення, одне із яких ми аналізуємо. Ця судова інстанція задовольнила МІЛЬЙОННИЙ позов про відшкодування моральної шкоди […]