Ua
+380 показати номер +38 095 19 19 190
Залиште заявку

КЦС: за «помилки» банкоматів клієнти платити не зобов’язані!

«За зайві гроші, видані банкоматом, клієнт відповідальності не несе, якщо немає доказів отримання коштів!» – висловився Касаційний цивільний суд постановою у справі №296/3921/15-ц.

Ситуація в деталях!

Клієнт Приватбанку знімає в «чужому» банкоматі певну суму грошей з кредитної картки, а отримує в 10 разів більше! Через тиждень погашає борг по кредитці з урахуванням комісійних.

Банк не погоджується з тим, що кредит погашений і дораховує клієнту суму, яка пішла надлишком!

Громадянин у відповідь теж не погоджується з донарахуванням і звертається до суду з позовом про визнання зобов’язання по кредиту припиненим у зв’язку з належним його виконанням.

Перша судова інстанція прийняла сторону клієнта!

Апеляція порахувала висновки суду першої інстанції поспішними, обґрунтувавши неправоту клієнта випискою по рахунку, що містить інформацію про зняття збільшеної суми. Також до уваги було прийнято лист від ФГВФО, що фіксує некоректність завантаженого номіналу касет під час інкасації (в касетах замість «двадцяток» були «двохсотки»).

«Касаційний цивільний суд рішення апеляції скасував і прийняв сторону суду першої інстанції! У своєму рішенні суд позначив, що позивач в даній ситуації, як користувач банківських послуг і більш слабка сторона, наполягає, що зняв суму, яку замовляв, що підтверджується чеками. Заперечення ж відповідача, нічим крім слів не підкріплені».

КЦС також зазначив, що результат службової перевірки в даній ситуації не може бути об’єктивним доказом того, що позивач отримав гроші не в замовленої в банкоматі сумі, а перевищив кредитний ліміт у 2000 грн., втановлений для карти.

До всього іншого обов’язок збереження що знаходяться на банківських рахунках грошей законодавчо покладено на банк, як і відповідальність за безпеку платіжної системи (ч. 3 ст. 1092 ЦК і ст. 33 ЗУ «Про платіжні системи …»).

Клієнт відповідає за законом, якщо проводить незаконні операції! В діях же позивача, які полягають в знятті готівки через банкомат, незаконність, очевидно, відсутня!

Юридична консультація

В аналізованій ситуації спроба банку «повісити» на клієнта відповідальність за тих, хто помилився при завантаженні банкомату, на щастя для клієнта, закінчилася невдало!

Ситуацію «врятував» КЦС, вказавши фінустанові на те, що відшкодування заподіяної шкоди в даному випадку має розглядатися в іншому судочинстві за позовом банку до дійсного заподіювача шкоди!

14.12.2019

285

Вас може зацікавити
Затримали вихідну допомогу? Сплатіть штраф!

Перше, про що думає кожен громадянин, який залишає старе місце роботи, скільки грошей йому впаде на карту в якості вихідної допомоги. Природно, хоче побільше і це нормально! Роботодавець, який підписує наказ про звільнення, думає про те, як би заплатити менше! І його теж можна зрозуміти! Але, думка обох сторін трудових правовідносин не має абсолютно ніякого […]

Стягнення на іпотеку – не привід для заборони на виїзд з країни

ВСУ не дозволив банку заборонити своїм боржникам виїжджати за межі України, оскільки в ЦПКУ немає такого заходу забезпечення позовних вимог, як тимчасове обмеження права на виїзд за кордон, навіть якщо щодо іпотечного майна розпочато процедуру звернення стягнення. Короткий огляд обставин справи Банк звернувся до суду з проханням встановити заборону на виїзд за кордон своєму клієнтові […]

Адвокат у сімейних справах: особливості та основні напрямки професійної діяльності

Адвокат у сімейних справах спеціалізується на юридичних питаннях, пов’язаних із сімейними відносинами та сімейним правом. Основним його завданням є надання правової допомоги та захисту інтересів клієнтів у різних ситуаціях, пов’язаних із сімейними питаннями. Важливо на попередньому етапі точно розібратися, чим займається адвокат із сімейних справ, що допоможе обрати надійного спеціаліста для отримання кваліфікованої допомоги. Основні […]

КСУ: звільняти працівника-контрактника у відпустці теж не можна

КСУ рішенням щодо конституційної скарги у справі № 6-р (II)/2019 від 04.09.2019 категорично «заборонив» роботодавцям звільняти своїх співробітників, які перебувають у відпустці або не працюють через настання тимчасової непрацездатності! КСУ при цьому зазначив, що на ситуацію абсолютно не може впливати той факт, що трудові відносини працівника і роботодавця оформлені трудовим договором (контрактом). Тобто, ніякого працівника […]

Хто такий кваліфікований сімейний адвокат та які переваги він надає клієнтам?

Це юрист, основною спеціалізацією якого є сімейне право. У ньому є велика кількість різноманітних нюансів та аспектів, які професіонал має знати якнайкраще. Якщо потрібно оскаржити позбавлення прав за допомогою сімейного адвоката або вирішити будь-яку іншу проблему, є сенс вибрати перевірену юридичну компанію. Такий підхід гарантує персональний підхід, врахування всіх особливостей конкретної ситуації та безліч інших […]

Як бути, якщо надійшло судове рішення про стягнення боргу за кредитом?

Багатьом доводилося брати кредити, причому найрізноманітніші мети. Не завжди вдається повноцінно та своєчасно погасити заборгованість, що потенційно може призводити до великої кількості різноманітних труднощів. Іноді кредитор намагається стягнути гроші через судові інстанції. У такій ситуації потрібно розуміти свої права та своєчасно звертатися до кваліфікованого адвоката. Якщо прийшло рішення суду на стягнення боргу за кредитом, то […]