Ua
+380 показати номер +38 095 19 19 190
Залиште заявку

Що ж «коштує» будинок побудувати? Роз’яснення Мінрегіону!

Мати своє житло – це норма! Його можна купити, отримати від держави або побудувати самостійно! Останній спосіб – самий трудомісткий, але цілком реальний, оскільки …

Чинне законодавство передбачає право кожного громадянина побудувати собі будинок і зробити це можна за спрощеною процедурою! Але, не кожен користується цим правом, адже «бюрократична тяганина» в нашій країні аж ніяк не міф.

Мінрегіон на своєму офіційному сайті опублікував відповідне роз’яснення, яке відповідає на питання, як саме звичайний громадянин може здійснити свою мрію про будинок, побудованому своїми руками!

Аналізуємо роз’яснення!

Згідно закріпленому законодавчо декларативного принципу отримання права на будівництво …

«Людина просто повідомляє про початок будівництва відповідний місцевий структурний підрозділ, що регулює містобудування і архітектуру, попередньо отримавши будівельний паспорт на майбутнє житло. У паспорті на майбутню будівлю повинні бути відображені містобудівні та архітектурні вимоги до її розміщення і будівництва! »

Отримання будівельного паспорта для оформлення «спрощено» потрібно для побудови:

  1. Індивідуального, а також присадибного житлового будинку до 500 м² в межах населеного пункту.
  2. Садових, а також дачних будиночків розміром не більше двох поверхів (мансардний поверх не враховується) до 500 м² в межах населених пунктів (територій дачних і садових товариств).
  3. Гаражів, господарських будівель, а також споруд, що зводяться для благоустрою та озеленення земельних ділянок.

Враховуємо наступне!

Будівельний паспорт оформляється:

  • без розробки проекту будівництва (робиться за бажанням);
  • без отримання містобудівних умов і обмежень.

Отримати бажаний документ можна в місцевому структурному підрозділі, уповноваженому вирішувати питання містобудування та архітектури!

Туди подається наступна документація: заява, копії правовстановлюючих документів на землю, ескізні наміри забудови (робляться самостійно або архітектором), проект (при наявності) та документ, що містить згоду співвласників (якщо вони є) на забудову.

Документи перевіряються на відповідність намірам  забудови всім нормативним вимогам (генпланів, планів зонування, ДБН і т. д.). І, якщо все в порядку, протягом 10 р/д, відлік яких ведеться з дня подачі паперів, видається будівельний паспорт. Видача БЕЗКОШТОВНА!

Після отримання будівельного паспорта заявник повинен повідомити відповідний орган ДАБІ за місцезнаходженням майбутньої будови про свій намір почати будівництво не пізніше ніж за 1 календарний день до його початку одним із таких способів – письмово особисто, рекомендованим листом з описом вкладення або ж через уповноваженого представника.

P.S. Отримати юридичну консультацію з будь-якої «будівельної ситуації» Ви завжди можете у нас на сайті, залишивши заявку зі своїм питанням. 

16.08.2019

326

Вас може зацікавити
Оскарження рішення військово-лікарської комісії (ВЛК)

Військово-лікарська комісія (ВЛК) – це орган, який проводить медичний огляд осіб, які виконують військовий обов’язок та визначає їх придатність до військової служби. Іноді такі особи не згодні з висновками ВЛК, вважаючи їх необґрунтованими. У таких випадках виникає потреба в оскарженні рішення ВЛК. Згідно з Положенням про військово-лікарську експертизу Збройних Сил України, особа має право оскаржити […]

Заборона на виїзд за кордон: аспекти накладання та зняття!

ЦПКУ забороняє боржникам залишати країну! Це означає, що при спробі виїхати за кордон фізособа може раптом дізнатися про те, що саме їй робити це заборонено, оскільки до неї застосовано цей обмежувальний захід, встановлений як забезпечення виконання судового рішення. “Сюрприз”! Сплата боргу автоматично кордон не відкриває. Причина — процес зняття заборони законодавством врегульовано, але не безпосередньо, […]

«Люстровані» держслужбовці оскаржили звільнення в ЄСПЛ

Будь-який захист інтересів в суді – процедура, обмежена прописаними законодавством термінами! Як довго будь-який спір може розглядатися в суді, залежить від конкретних обставин кожної окремої ситуації. Українське законодавства «дозволяє» тривати судовим процесам роками, а Євросуд час від часу намагається припинити цю закономірність, караючи за затягування судових розглядів «рублем», а вірніше «євро»! Аналізуємо одне з проваджень […]

ВСУ про доведення факту затоплення квартири сусідами

Оприлюднений 27.12.2019 правовий висновок КЦС ВСУ у справі № 686/11256/16-ц – це термінова юридична допомога у вигляді інформації для громадян-мешканців багатоповерхівок, яких затопили або ж це зробили вони. Передісторія розгляду! До суду за захистом своїх прав звернулася власниця квартири,  затопленої проживаючими над нею сусідами: Вимагала грошової компенсації для проведення в житлі відновлювального ремонту і чистки […]

Хто такий кваліфікований сімейний адвокат та які переваги він надає клієнтам?

Це юрист, основною спеціалізацією якого є сімейне право. У ньому є велика кількість різноманітних нюансів та аспектів, які професіонал має знати якнайкраще. Якщо потрібно оскаржити позбавлення прав за допомогою сімейного адвоката або вирішити будь-яку іншу проблему, є сенс вибрати перевірену юридичну компанію. Такий підхід гарантує персональний підхід, врахування всіх особливостей конкретної ситуації та безліч інших […]

Експертний висновок про «ймовірності підробки» – не аргумент

У ВСУ потрапила справа №760/ 10691/18, в ході якої оскаржувалася дійсність договору купівлі-продажу, який, за твердженням позивача, нею не підписувався! За підсумками розгляду 04.09.19 було оприлюднено правовий висновок! ВСУ визначив, що висновок експерта про те, що підпис «ймовірно підроблений», не може служити безумовним, допустимим, належним доказом для прийняття судом рішення про те, що він дійсно […]